MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 16114372
nr 1611 4372
Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Brunbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop:
11.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 8 april 2024
kl 19:57:55
6/4 14:28:32